MDE Semiconductor Inc MSMLJ33A
Part No.:
MSMLJ33A
Datasheet:
MSMLJ33A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 33VRWM 53.3VC
Shipping
MSMLJ33A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
56.3A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)