MDE Semiconductor Inc MSMLJ30A
Part No.:
MSMLJ30A
Datasheet:
MSMLJ30A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 30VRWM 48.4VC
Shipping
MSMLJ30A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
62A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)