MDE Semiconductor Inc MSMLJ170A
Part No.:
MSMLJ170A
Datasheet:
MSMLJ170A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 170VRWM 275VC
Shipping
MSMLJ170A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
170V
Voltage - Breakdown (Min):
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.9A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)