MDE Semiconductor Inc MSMCJ64A
Part No.:
MSMCJ64A
Datasheet:
MSMCJ64A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 64VRWM 103VC
Shipping
MSMCJ64A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)