MDE Semiconductor Inc MSMCJ43A
Part No.:
MSMCJ43A
Datasheet:
MSMCJ43A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 43VRWM 69.4VC
Shipping
MSMCJ43A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)