MDE Semiconductor Inc MSMBJSAC8.5
Part No.:
MSMBJSAC8.5
Datasheet:
MSMBJSAC8.5.pdf
Description:
TVS DIODE UP 8.5VRWM 14VC
Shipping
MSMBJSAC8.5 Specifications
Series:
MSMBJSAC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
34A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)