MDE Semiconductor Inc MSMBJSAC36
Part No.:
MSMBJSAC36
Datasheet:
MSMBJSAC36.pdf
Description:
TVS DIODE UP 36VRWM 60VC
Shipping
MSMBJSAC36 Specifications
Series:
MSMBJSAC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
60V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.6A
Power - Peak Pulse:
500W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)