MDE Semiconductor Inc MSMBJ75A
Part No.:
MSMBJ75A
Datasheet:
MSMBJ75A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 75VRWM 121VC
Shipping
MSMBJ75A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)