MDE Semiconductor Inc MSMBJ54A
Part No.:
MSMBJ54A
Datasheet:
MSMBJ54A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 54VRWM 87.1VC
Shipping
MSMBJ54A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)