MDE Semiconductor Inc MSMBJ350A
Part No.:
MSMBJ350A
Datasheet:
MSMBJ350A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 350VRWM 567VC
Shipping
MSMBJ350A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
350V
Voltage - Breakdown (Min):
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)