MDE Semiconductor Inc MSMBJ300A
Part No.:
MSMBJ300A
Datasheet:
MSMBJ300A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 300VRWM 486VC
Shipping
MSMBJ300A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)