MDE Semiconductor Inc MSMBJ26A
Part No.:
MSMBJ26A
Datasheet:
MSMBJ26A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 26VRWM 42.1VC
Shipping
MSMBJ26A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)