MDE Semiconductor Inc MSMBJ24A
Part No.:
MSMBJ24A
Datasheet:
MSMBJ24A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 24VRWM 38.9VC
Shipping
MSMBJ24A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)