MDE Semiconductor Inc MSMBJ12A
Part No.:
MSMBJ12A
Datasheet:
MSMBJ12A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 12VRWM 19.9VC
Shipping
MSMBJ12A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)