MDE Semiconductor Inc MSMBJ120A
Part No.:
MSMBJ120A
Datasheet:
MSMBJ120A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 120VRWM 193VC
Shipping
MSMBJ120A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)