MDE Semiconductor Inc MSMBJ110A
Part No.:
MSMBJ110A
Datasheet:
MSMBJ110A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 110VRWM 177VC
Shipping
MSMBJ110A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)