Sauro Electronic Connectors MSM02005
Part No.:
MSM02005
Manufacturer:
Sauro Electronic Connectors
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
MSM02005.pdf
Description:
TERM BLK 2P SIDE ENT 5.08MM PCB
Shipping
MSM02005 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Sauro Electronic Connectors
Series:
MSM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
17.5 A
Voltage:
300 V