Omron Automation and Safety MSF4800S-30-0880-30-0320-10X-1
Part No.:
MSF4800S-30-0880-30-0320-10X-1
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Light Curtains
Package:
Datasheet:
MSF4800S-30-0880-30-0320-10X-1.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN
Shipping
MSF4800S-30-0880-30-0320-10X-1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
MSF4800
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Protection:
Detection Capability:
Protective Height:
Number of Beams:
Beam Pitch:
Operating Range:
Features:
Ingress Protection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
Reset All
Search Similar
Result:
MSF4800S-30-0880-30-0320-10X-1 FAQ
1. How to order MSF4800S-30-0880-30-0320-10X-1 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the MSF4800S-30-0880-30-0320-10X-1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSF4800S-30-0880-30-0320-10X-1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)