Omron Automation and Safety MSF4800S-30-0520-SB1
Part No.:
MSF4800S-30-0520-SB1
Datasheet:
MSF4800S-30-0520-SB1.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 30MM
Shipping
MSF4800S-30-0520-SB1 Specifications
Series:
MSF4800
Protection:
Hand/Arm
Detection Capability:
30mm
Protective Height:
520mm
Number of Beams:
26
Beam Pitch:
20mm
Operating Range:
0.3m ~ 20.0m
Features:
Ingress Protection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C
Result:
MSF4800S-30-0520-SB1 FAQ
1. How to order MSF4800S-30-0520-SB1 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the MSF4800S-30-0520-SB1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSF4800S-30-0520-SB1?
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)