Omron Automation and Safety MSF4800A-20-0440-10X-10R-RM610
Part No.:
MSF4800A-20-0440-10X-10R-RM610
Datasheet:
MSF4800A-20-0440-10X-10R-RM610.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 20MM
Shipping
MSF4800A-20-0440-10X-10R-RM610 Specifications
Protection:
Finger/Hand
Detection Capability:
20mm
Protective Height:
440mm
Number of Beams:
44
Beam Pitch:
10mm
Operating Range:
0.3m ~ 20.0m
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C
Result:
MSF4800A-20-0440-10X-10R-RM610 FAQ
1. How to order MSF4800A-20-0440-10X-10R-RM610 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the MSF4800A-20-0440-10X-10R-RM610 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSF4800A-20-0440-10X-10R-RM610?
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)