Microsemi Corporation MSDM200-08
Part No.:
MSDM200-08
Package:
M3-1
Datasheet:
MSDM200-08.pdf
Description:
BRIDGE RECT 3P 800V 200A M3-1
Shipping
MSDM200-08 Specifications
Package/Case:
M3-1
Voltage - Peak Reverse (Max):
800 V
Current - Average Rectified (Io):
200 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.45 V @ 200 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 µA @ 800 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)