Pulse Electronics MSCDRI-74-470M
Part No.:
MSCDRI-74-470M
Datasheet:
MSCDRI-74-470M.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 0.88A 0.26 OHM
Shipping
MSCDRI-74-470M Specifications
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
880 mA
DC Resistance (DCR):
260mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.181" (4.60mm)