Panduit Corp MS8W75T30-Q2
Part No.:
MS8W75T30-Q2
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
MS8W75T30-Q2.pdf
Description:
STRAPPING TIE NAT 2400LB 2.725'
Shipping
MS8W75T30-Q2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Wire/Cable Tie Type:
Strapping
Length - Approximate:
32.75"
Bundle Diameter:
8.00" (203.20mm)
Width:
0.750" (19.05mm)
Length - Actual:
2.725' (830.58mm)