Mechatronics Fan Group MS8038H24B-FHR-2EM
Part No.:
MS8038H24B-FHR-2EM
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
MS8038H24B-FHR-2EM.pdf
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE
Shipping
MS8038H24B-FHR-2EM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Series:
MS8038-H
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square - 80mm L x 80mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
120.5 CFM (3.37m³/min)
Static Pressure:
1.550 in H2O (385.0 Pa)