Masach Tech Ltd. MS595-10S
Part No.:
MS595-10S
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
MS595-10S.pdf
Description:
RF SHIELD 1.984"X2.343" SOLDER
Shipping
MS595-10S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Series:
Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Shield, 1-Piece
Height - Overall:
0.126" (3.20mm)
Length - Overall:
2.343" (59.50mm)
Width - Overall:
1.984" (50.40mm)