Masach Tech Ltd. MS593-10S
Part No.:
MS593-10S
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
MS593-10S.pdf
Description:
RF SHIELD 0.811"X2.335" SOLDER
Shipping
MS593-10S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Series:
Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Shield, 1-Piece
Height - Overall:
0.118" (3.00mm)
Length - Overall:
2.335" (59.30mm)
Width - Overall:
0.811" (20.60mm)