Masach Tech Ltd. MS544-20S
Part No.:
MS544-20S
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
MS544-20S.pdf
Description:
RF SHIELD 0.941"X2.142" SOLDER
Shipping
MS544-20S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Series:
Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Shield, 1-Piece
Height - Overall:
0.531" (13.50mm)
Length - Overall:
2.142" (54.40mm)
Width - Overall:
0.941" (23.90mm)