Omron Automation and Safety MS4800S-20-0520-X
Part No.:
MS4800S-20-0520-X
Datasheet:
MS4800S-20-0520-X.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 20MM
Shipping
MS4800S-20-0520-X Specifications
Series:
MS4800
Protection:
Finger/Hand
Detection Capability:
20mm
Protective Height:
520mm
Number of Beams:
52
Beam Pitch:
10mm
Operating Range:
0.3m ~ 20.0m
Features:
Blanking, Transmitter Only
Ingress Protection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
MS4800S-20-0520-X FAQ
1. How to order MS4800S-20-0520-X on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the MS4800S-20-0520-X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MS4800S-20-0520-X?
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)