Omron Automation and Safety MS4800S-14-0600-10X-10R-RM3
Part No.:
MS4800S-14-0600-10X-10R-RM3
Datasheet:
MS4800S-14-0600-10X-10R-RM3.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Shipping
MS4800S-14-0600-10X-10R-RM3 Specifications
Protection:
Finger
Detection Capability:
14mm
Protective Height:
600mm
Number of Beams:
60
Beam Pitch:
10mm
Operating Range:
0.3m ~ 7.0m
Features:
Blanking
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
MS4800S-14-0600-10X-10R-RM3 FAQ
1. How to order MS4800S-14-0600-10X-10R-RM3 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the MS4800S-14-0600-10X-10R-RM3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MS4800S-14-0600-10X-10R-RM3?
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)