Omron Automation and Safety MS4800B-20-0920-R
Part No.:
MS4800B-20-0920-R
Datasheet:
MS4800B-20-0920-R.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 20MM
Shipping
MS4800B-20-0920-R Specifications
Series:
MS4800
Protection:
Finger/Hand
Detection Capability:
20mm
Protective Height:
920mm
Number of Beams:
92
Beam Pitch:
10mm
Operating Range:
0.3m ~ 20.0m
Features:
Receiver Only
Ingress Protection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C
Result:
MS4800B-20-0920-R FAQ
1. How to order MS4800B-20-0920-R on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the MS4800B-20-0920-R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MS4800B-20-0920-R?
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)