Masach Tech Ltd. MS402-10S
Part No.:
MS402-10S
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
MS402-10S.pdf
Description:
RF SHIELD 1.362"X1.583" SOLDER
Shipping
MS402-10S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Series:
Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Shield, 1-Piece
Height - Overall:
0.209" (5.30mm)
Length - Overall:
1.583" (40.20mm)
Width - Overall:
1.362" (34.60mm)