Masach Tech Ltd. MS400-10F-NS
Part No.:
MS400-10F-NS
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
MS400-10F-NS.pdf
Description:
40 X 18.3 X 4MM RF FRAME
Shipping
MS400-10F-NS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Series:
Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Frame
Height - Overall:
0.157" (4.00mm)
Length - Overall:
1.575" (40.00mm)
Width - Overall:
0.720" (18.30mm)