Masach Tech Ltd. MS353-10F-NS
Part No.:
MS353-10F-NS
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
MS353-10F-NS.pdf
Description:
35.3X20X6.4 MM RF FRAME
Shipping
MS353-10F-NS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Series:
Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Frame
Height - Overall:
0.252" (6.40mm)
Length - Overall:
1.390" (35.30mm)
Width - Overall:
0.787" (20.00mm)