Masach Tech Ltd. MS300-10C
Part No.:
MS300-10C
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
MS300-10C.pdf
Description:
RF SHIELD 0.984X1.205" SNAP FIT
Shipping
MS300-10C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Series:
Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Cover
Height - Overall:
0.118" (3.00mm)
Length - Overall:
1.205" (30.60mm)
Width - Overall:
0.984" (25.00mm)