Masach Tech Ltd. MS290-10C-NS
Part No.:
MS290-10C-NS
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
MS290-10C-NS.pdf
Description:
RF SHIELD 1.047X1.165" SNAP FIT
Shipping
MS290-10C-NS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Series:
Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Cover
Height - Overall:
0.114" (2.90mm)
Length - Overall:
1.165" (29.60mm)
Width - Overall:
1.047" (26.60mm)