Masach Tech Ltd. MS266-10F
Part No.:
MS266-10F
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
MS266-10F.pdf
Description:
RF SHIELD 1.000"X1.047" SOLDER
Shipping
MS266-10F Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Series:
Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Frame
Height - Overall:
0.150" (3.80mm)
Length - Overall:
1.047" (26.60mm)
Width - Overall:
1.000" (25.40mm)