CIT Relay and Switch MS2201L9
Part No.:
MS2201L9
Manufacturer:
CIT Relay and Switch
Category:
Slide Switches
Package:
Datasheet:
MS2201L9.pdf
Description:
SWITCH SLIDE DPDT 0.2A 30V
Shipping
MS2201L9 Specifications
Manufacturer:
CIT Relay and Switch
Series:
MS2201
Active
Circuit:
DPDT
Contact Timing:
Not Specified
Switch Function:
On-On
Current Rating (Amps):
200mA (DC)
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
30 V
Actuator Length:
Standard
Contact Material:
9.00mm