Masach Tech Ltd. MS207-10S-NS
Part No.:
MS207-10S-NS
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
MS207-10S-NS.pdf
Description:
RF SHIELD 0.717" X 0.815" SOLDER
Shipping
MS207-10S-NS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Series:
Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Shield, 1-Piece
Height - Overall:
0.217" (5.50mm)
Length - Overall:
0.815" (20.70mm)
Width - Overall:
0.717" (18.20mm)