Masach Tech Ltd. MS182-10S-NS
Part No.:
MS182-10S-NS
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
MS182-10S-NS.pdf
Description:
RF SHIELD 0.654"X0.717" SOLDER
Shipping
MS182-10S-NS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Series:
Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Shield, 1-Piece
Height - Overall:
0.150" (3.80mm)
Length - Overall:
0.717" (18.20mm)
Width - Overall:
0.654" (16.60mm)