Mechatronics Fan Group MS1751H48B-FHR-2EM
Part No.:
MS1751H48B-FHR-2EM
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
MS1751H48B-FHR-2EM.pdf
Description:
FAN AXIAL 171X51.5MM 48VDC WIRE
Shipping
MS1751H48B-FHR-2EM Specifications
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Series:
MS1751-H
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
48VDC
Size / Dimension:
Rectangular/Rounded - 171mm L x 153mm H
Width:
51.50mm
Air Flow:
418.0 CFM (11.70m³/min)
Static Pressure:
1.640 in H2O (408.5 Pa)