Masach Tech Ltd. MS168-10F-NS
Part No.:
MS168-10F-NS
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
MS168-10F-NS.pdf
Description:
RF SHIELD 0.531"X0.661" SOLDER
Shipping
MS168-10F-NS Specifications
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Series:
Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
Packaging:
Tray
Type:
Frame
Height - Overall:
0.197" (5.00mm)
Length - Overall:
0.661" (16.80mm)
Width - Overall:
0.531" (13.50mm)