Masach Tech Ltd. MS148-20S-NS
Part No.:
MS148-20S-NS
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
MS148-20S-NS.pdf
Description:
14.8 X 14.8 X 2MM RF SHIELD
Shipping
MS148-20S-NS Specifications
Manufacturer:
Masach Tech Ltd.
Series:
Drawn-Seamless EMI/RFI Shields
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Shield, 1-Piece
Height - Overall:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall:
0.583" (14.80mm)
Width - Overall:
0.583" (14.80mm)