Mechatronics Fan Group MS1238H12B1+6-FHR-2EM
Part No.:
MS1238H12B1+6-FHR-2EM
Datasheet:
MS1238H12B1+6-FHR-2EM.pdf
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
Shipping
MS1238H12B1+6-FHR-2EM Specifications
Voltage - Rated:
12VDC
Size / Dimension:
Square - 120mm L x 120mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
203.3 CFM (5.69m³/min)
Static Pressure:
0.590 in H2O (147.0 Pa)