Mechatronics Fan Group MS1238E12B-FHR-2EM
Part No.:
MS1238E12B-FHR-2EM
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
MS1238E12B-FHR-2EM.pdf
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
Shipping
MS1238E12B-FHR-2EM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Series:
MS1238
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
12VDC
Size / Dimension:
Square - 120mm L x 120mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
271.1 CFM (7.59m³/min)
Static Pressure:
1.200 in H2O (298.9 Pa)