Sensata-Crydom MS11-CMX200D3
Part No.:
MS11-CMX200D3
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays (SSR)
Package:
Module
Datasheet:
MS11-CMX200D3.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 3A 0-200V
Shipping
MS11-CMX200D3 Specifications
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Series:
MS11-CMX
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
DIN Rail
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
Output Type:
DC
Voltage - Input:
5 ~ 10VDC
Voltage - Load:
0 V ~ 200 V
Load Current:
3 A
On-State Resistance (Max):
200 mOhms
Termination Style:
Screw Terminal
Operating Temperature:
-30°C ~ 80°C