Panduit Corp MS10X625X15-LS
Part No.:
MS10X625X15-LS
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
MS10X625X15-LS.pdf
Description:
STRAPPING TIE SILV 600LB 2.917'
Shipping
MS10X625X15-LS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Pan-Steel® MS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Wire/Cable Tie Type:
Strapping
Length - Approximate:
35"
Bundle Diameter:
10.00" (254.00mm)
Width:
0.625" (15.88mm)
Length - Actual:
2.917' (889.10mm)