Panduit Corp MRT1.5LH-L4
Part No.:
MRT1.5LH-L4
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
MRT1.5LH-L4.pdf
Description:
STRAPPING TIE NAT 225LB 10.60"
Shipping
MRT1.5LH-L4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Wire/Cable Tie Type:
Strapping
Length - Approximate:
10.5"
Bundle Diameter:
1.50" (38.10mm)
Width:
0.250" (6.35mm)
Length - Actual:
0.883' (269.24mm, 10.60")