MDE Semiconductor Inc MRT100KP39A
Part No.:
MRT100KP39A
Datasheet:
MRT100KP39A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 39VRWM 77.7VC
Shipping
MRT100KP39A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
39V
Voltage - Breakdown (Min):
43.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1275A (1.275kA)
Power - Peak Pulse:
100000W (100kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)