MDE Semiconductor Inc MRT100KP156CA
Part No.:
MRT100KP156CA
Datasheet:
MRT100KP156CA.pdf
Description:
TVS Diode BP 156VRWM 306.0VC
Shipping
MRT100KP156CA Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
156V
Voltage - Breakdown (Min):
174.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
306V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
328A
Power - Peak Pulse:
100000W (100kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)