NXP USA Inc. MRFX1K80HR5
Part No.:
MRFX1K80HR5
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
SOT-979A
Datasheet:
MRFX1K80HR5.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 65V NI1230
Shipping
MRFX1K80HR5 Specifications
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-979A
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Configuration:
Dual
Frequency:
1.8MHz ~ 470MHz
Gain:
24dB
Voltage - Test:
65 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
200 mA
Power - Output:
1800W
Voltage - Rated:
182 V